Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ks. bp. Janusz Stepnowski ustanowił nowych Lektorów Diecezji Łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wszystko przebiegło zgodnie z planem” – mówił ks. Grzegorz Karwowski o zakończonej Pielgrzymce Lektorów Diecezji Łomżyńskiej. Ta odbyła się do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w Dąbrówce koło Ostrołęki.

To był wyjątkowy moment spotkania dla tych, którzy uczestniczą w życiu Kościoła poprzez posługę czytania Słowa Bożego mówi Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza – ks. Grzegorz Karwowski:

-Przede wszystkim to wydarzenie było wpisane pierwszy raz w występującą Pielgrzymkę Lektorów naszej diecezji. Ci, który kiedyś byli ustanowieni lektorami przybyli na swoje kolejne spotkanie, aby pogłębić formację lektorską i przy okazji tego, zakończyła się kolejna edycja Szkoły Lektora 2024 i ustanowiono tam stu trzydziestu nowych lektorów.

      2024-05-20 Ks. Grzegorz Karwowski o zakończonej pielgrzymce

Jesteśmy wdzięczni za organizację wydarzenia, bo cała uroczystość została bardzo dobrze przeprowadzona – dodaje ks. Grzegorz:

-Według programu pielgrzymki wszystko się odbyło i przebiegło w odpowiednim porządku. Chciałbym serdecznie podziękować księdzu proboszczowi i parafianom z parafii Dąbrówki za przyjęcie i nakarmienie nas po całej uroczystości.

      2024-05-20 Ks. Grzegorz Karwowski o programie

Nowych Lektorów ustanowił w sobotę (18.05.2024) Biskup Diecezji Łomżyńskiej – Janusz Stepnowski.

Zdjęcie z uroczystości udostępniamy poniżej.

Autor M. D.

2024-05-20

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...