Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Młodzi ludzie wezmą udział w Warsztatach Duchowych w Ostrowi Mazowieckiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Młodzi będą mieli okazję do uczestnictwa w Warsztatach Duchowych, które zostaną przeprowadzone w Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. W programie spotkania przewidziane są konferencje, czyli teoria, ale w połączeniu z praktyką.

O wydarzeniu mówi Jakub Kapral, lider wspólnoty Poznanie Jezusa Młodych z Poznania:

-Będziemy prowadzić warsztaty ewangelizacyjne, czyli chcemy tak naprawdę nauczyć młodych ludzi tego, co to znaczy być solą ziemi i światłem dla świata. Spróbujemy pokazać jak nieść innym Chrystusa w takiej codzienności, aby się nie bać i być po prostu odważnymi. Nauczymy najprościej w świecie mówiąc: zanieść innym Chrystusa, dać to doświadczenie Jego miłości, doświadczenie tego, że jesteśmy kochani przez Boga i dzięki temu też chcemy innych doprowadzić po prostu do zbawienia.

      2023-12-04 Jakub Kapral o warsztatach

Lider dodaje, że młodzi są częścią Kościoła:

-Myślę, że przez takie świadectwo przede wszystkim świadectwo życia z Chrystusem w codzienności, oni mogą mieć takie doświadczenie tego, że są przez Boga niesamowicie kochani, co doprowadza do tego, że jesteśmy wszyscy w ogóle częścią Kościoła. Jesteśmy wszyscy częścią Kościół, razem ten Kościół budujemy i chcemy wciąż też za niego odpowiedzialność. Myślę, że o to będzie chodziło w tych warsztatach, żeby nie bać się też wziąć odpowiedzialności z Kościół i starać się też przyprowadzić do tego Kościoła jak najwięcej młodych ludzi.

      2023-12-04 Jakub Kapral o młodych w Kościele

Słowa Ojca Świętego stanowią pomoc dla ludzi młodych kontynuuje lider wspólnoty:

Tak, jak powiedział papież Franciszek kilka lat temu, że “Kościół młodych to jest Kościół teraz, młodzież jest Kościołem teraz”. My chcemy właśnie też w tej misji zaprowadzić jak najwięcej młodych ludzi do Kościoła, pokazać im, że ten Kościół jest też miejscem dla nich i mogą tutaj znaleźć swoje miejsce.

      2023-12-04 Jakub Kapral o słowach papieża

Podczas warsztatów liczymy na budowanie wzajemnych relacji podsumowuje Jakub Kapral:

Myślę, że tutaj nie zabraknie czasu też na po prostu rozmowy, wspólną zabawę i pokazanie, że to może być dla Kościoła naprawdę czymś atrakcyjnym, czymś naprawdę fajnym. To nie jest sztampowe, to nie musi być czymś nudnym spędzenie aż tylu godzin w kościele, aż tylu godzin mówiąc o Jezusie, ale po prostu możemy się w tym świetnie bawić, możemy też w taki sposób spędzać naszą codzienność i wspólny dzień.

      2023-12-04 Jakub Kapral o planie dnia

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia w godzinach 9.30 – 20.30.

Plakat wydarzenia publikujemy poniżej.

Autor M.D.

2023-12-04

Więcej informacji z tej kategorii