Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotka się w Grajewie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie rozpocznie się spotkanie formacyjne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

O wydarzeniu mówi ksiądz Szymon Rydel, opiekun duchowy wspólnoty:

-Najbliższe spotkanie wspólnoty jest pierwszym spotkaniem powakacyjnym. U nas już taką tradycją naszej wspólnoty jest to, że w pierwszy czwartek prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu, więc najpierw będzie Adoracja, a potem przejdziemy na takie luźniejsze spotkanie na salkę parafialną gdzie przy herbacie, przy ciastku porozmawiamy trochę może o wakacjach, może o planach na najbliższy rok, więc tak to będzie wyglądało.

      2023-09-05 Ksiądz Szymon Rydel o spotkaniu formacyjnym

Ksiądz Szymon dodaje, że celem formacji jest głębsza relacja z Duchem Świętym:

-Myślę, że celem formacji jest pogłębianie naszej wiary i lepsze jej rozumienie. Oprócz tego, zwłaszcza w Odnowie w Duchu Świętym, jest to wchodzenie w taką naprawdę głęboką, osobistą relację z Duchem Świętym, który obdarza człowieka swoimi darami, swoimi charyzmatami, udziela swoich owoców i który nas posyła do konkretnych zadań w naszej codzienności.

      2023-09-05 Ksiądz Szymon Rydel o formacji wspólnotowej

Uczestnicy wspólnoty formują się również poprzez relacje z innymi:

-Każda wspólnota ma też ten aspekt taki ludzki, taki horyzontalny, że po prostu wchodzimy też w relacje, poznajemy nowych ludzi, tworzymy przyjaźnie no i jak wiemy we wspólnocie też jest łatwiej po prostu podążać do Pana Boga, bo wzajemnie się wspieramy i ubogacamy.

      2023-09-05 Ksiądz Szymon Rydel o życiu wspólnoty

Spotkanie pt. “święty Paweł Apostoł” odbędzie się 7 września w salce parafialnej po Mszy świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.

Autor M. D.

2023-09-05

Więcej informacji z tej kategorii

Region: Coraz więcej wilków

Region: Coraz więcej wilków

Populacja wilka w Polsce znacznie wzrasta. Coraz częściej zwierzęta pojawiają się bliżej zabudowań gospodarskich,...