Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wspomnienia z wyjazdu na kanonizację świętego Jana Pawła II

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kanonizacja Jana Pawła II w 2014 roku była wielkim przeżyciem dla ludzi, którzy mieli szanse w niej uczestniczyć.

Także z wielu parafii naszej diecezji wyruszały autokary wypełnione pielgrzymami, którzy chcieli w Rzymie podziękować za pontyfikat Jana Pawła II i być świadkiem ogłoszenia papieża Polaka świętym. O swoich wspomnieniach z wyjazdu na kanonizację Jana Pawła II mówi Urszula Piotrowska z parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży:

-Cały ten czas podróży i bycia tam, okres takiej modlitwy, wspomnień i niesamowite przeżycie. Teraz tak po tylu latach tak nawet jakoś wraca. Rzeczywiście, bo dzisiaj jest akurat ten dzień. Dla mnie jeszcze takie emocje, bo było mnóstwo ludzi, bardzo takich w skupieniu, modlitwie, w wielkim przeżyciu można tak powiedzieć nazwać. Nawet udało mi się, już po uroczystościach kanonizacji, przejść tam do grobu Jana Pawła II. Dla mnie to jest po prostu podróż i wspomnienia i przeżycia. Dzięki Ojcu Świętemu i Panu Bogu, że to mi się tak udało.

      2023-04-27 Urszula Piotrowska o pielgrzymce na kanonizację

Uroczystość kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII odbyła się 27 kwietnia 2014 roku. Przy ołtarzu stanęło dwóch papieży: Benedykt XVI i Franciszek. Urzędujący papież w obecności emerytowanego poprzednika wyniósł na ołtarze dwóch biskupów Rzymu.

Anna Czytowska/Maciej Dąbrowski

Autor M.D.

2023-04-27

Więcej informacji z tej kategorii