Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Zmarł ks. prof. Witold Jemielity

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Śp. ks. prał. prof. dr hab. Witold Jemielity odszedł do Pana w dniu 26 września 2022 r. w 86. roku życia, w 63. roku kapłaństwa.

Emerytowany Kapłan Diecezji Łomżyńskiej, profesor nauk teologicznych, wieloletni profesor Akademii Teologii Katolickiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Autor wielu książek i artykułów naukowych z dziedziny historii Kościoła. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wielokrotnie nagradzany w dziedzinie kultury.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

29 września 2022 r. (czwartek) o godz. 12.00 Msza św. żałobna w kościele katedralnym w Łomży pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Po Mszy św. trumna z ciałem śp. ks. prał. dra hab. Witolda Jemielitego zostanie przewieziona do kaplicy pogrzebowej przy kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne.

30 września br. (piątek) o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. prał. dra hab. Witolda Jemielitego zostanie złożona w grobie kapłańskim na cmentarzu parafialnym w Wysokiem Mazowieckiem.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen +

Autor ES

2022-09-27

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 28 listopada

Słowo Życia: 28 listopada

PONIEDZIAŁEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 8, 5-11 Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i...

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...