Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiceminister Romanowski: W następnej kadencji nie będziemy przejmować się stanowiskiem Unii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W następnej kadencji, w kwestii reformy sądownictwa, nie będziemy przejmować się stanowiskiem Unii Europejskiej – mówił w Poranku SIódma9 wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński mówił w Elblągu, że reforma sądownictwa nie udała się przez opór zewnętrzny, ale podkreślił, że tym razem się uda.

Wiceminister Romanowski pytany w Poranku Siódma9 skąd przekonanie, że tym razem uda się te reformę przeprowadzić mimo dalszego negatywnego stanowiska unii w tym zakresie powiedział, że jak zjednoczona prawica wygra wybory, to nie będzie już słuchać organów unijnych, a jedynie polskiego trybunału i głosu Polaków wyrażonego w wyborach.

– My nie będziemy przejmować się tym stanowiskiem, które nie ma pokrycia w traktatach. Artykuł 19 traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, nie jest w żaden sposób podstawą do takich działań komisji, trybunału czy parlamentu. Polski Trybunał Konstytucyjny to wyraźnie stwierdził w orzeczeniu sprzed 1,5 roku i tego będziemy się trzymać. Nie będziemy oglądać się na bezprawne działania Komisji Europejskiej i innych organów centralnych Unii, tylko będziemy robić swoje, czyli reformować polskie państwo zgodnie z polską konstytucją.

      2023-09-15 Marcin Romanowski

Cała rozmowa z wiceministrem Marcinem Romanowskim:

 

2023-09-15

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 2 października

Słowo Życia: 2 października

WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW   Mt 18, 1-5. 10 Uczniowie przystąpili do Jezusa, pytając: «Kto właściwie...