Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiceminister zdrowia: Te święta wielkanocne będą innymi świętami

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że zbliżające się Święta Wielkanocne będą inne niż dotychczas. Według gościa Programu 1. Polskiego Radia, prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z dużych rodzinnych spotkań.

– Myślę, że będziemy musieli w jakiś sposób sami te święta spędzić. Jest to bardzo przykre, ale to naprawdę wyjątkowy czas. Od tego czy nie będziemy wychodzili z domu, naprawdę bardzo wiele zależymówił wiceminister zdrowia. Zaapelował o otoczenie szczególną opieką osób starszych, które są szczególnie narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem.

Waldemar Kraska przypomniał, że zalecane jest pozostanie w domu, ale można czasami wyjść na spacer.

– Dla zdrowia psychicznego czasami dobrze jest się z tego domu wyrwać, ale cały czas apelujemy, żeby to nie było więcej niż dwie osoby.

Z domu można wychodzić w kilku przypadkach – do pracy, w niezbędnych potrzebach, czyli po zakupy lub do lekarza, w sytuacjach, gdy pomagamy innym lub, aby wziąć udział w praktykach religijnych. Można też na przykład wyjść na spacer z psem lub pobiegać. Nie wolno jednak wychodzić w grupie większej, niż dwie osoby, o ile nie jest to rodzina. Należy zachować między sobą odległości zapewniające bezpieczeństwo.

W Polsce dotychczas zarejestrowano 1085 przypadków koronawirusa. Zmarło 15 osób. Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 470 tysięcy. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 21 tysięcy osób.

IAR/red. pg

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-26

Więcej informacji z tej kategorii