Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wolność jest w nas: Czym jest przemoc?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Czym jest przemoc? Jakie są jej rodzaje? Gdzie osoby poszkodowane mogą znaleźć schronienie? Na te pytania w kolejnej już rozmowie cyklu audycji “Wolność jest w nas” odpowiedziała Edyta Mateuszczyk – psycholog Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.

– Jeśli chodzi o przemoc to zwykle przyjęło się w społeczeństwie, że najczęściej kojarzy się ona z przemocą fizyczną, jest najbardziej popularna. Występuje również przemoc psychiczna i seksualna. Jeśli chodzi o osoby stosujące przemoc można wyznaczyć różne cechy, które im towarzyszą. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że to dzieci doświadczają przemocy ze strony rodziców i często zdarza się, że ta przemoc ma zarówno formę fizyczną, jak i psychiczną. Uważam, że jeśli chodzi o uchronienie przed przemocą bardzo ważna jest edukacja – czyli uświadomienie sobie co to jest. I dzięki temu można skutecznie reagować. Warto wiedzieć też jakie działają placówki pomocowe, by uzyskać wsparcie.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy, którą przeprowadziła Katarzyna Polewko:

      2021-11-23 Wolność jest w nas: Czym jest przemoc?

Przypominamy, że po każdej audycji na antenie Radia Nadzieja organizowany jest konkurs tematyczny związany z rozmową. Do wygrania czekają m.in. zestawy sportowe, karimaty, namioty i wiele innych. D usłyszenia w każdy wtorek o 11:15.

Cały projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

Hits: 38

Autor P. G.

2021-11-23

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...