Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wolność jest w nas: Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży były kolejnym temat audycji “Wolność jest w nas” Wieloletni psychoterapeuta Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży przybliżył temat najczęstszych nałogów wśród najmłodszych. Jak okazuje się należą do nich uzależnienia od internetu i smartfonów . Zaproszony gość zdradził cenne rady dla rodziców, podpowiadając jak wspólnie spędzać czas, by uchronić dziecko przez uzależnieniami:

“Rodzic nie są tego świadomi jak technologia się rozwija. Przede wszystkim bieżący kontakt, bieżąca relacja z dziećmi i interesowanie się życiem dziecka. Jeśli dziecko chce spędzić wolny czas grając na komputerze to mamo, tato, usiądź razem i zagrajcie wspólnie. Polecam także gry planszowe dla całej rodziny, ale przede wszystkim bliski kontakt i rozwiązywanie problemów także między małżonkami, by nie dochodziło do rozpadów i rozwodów- to jest najważniejszy element profilaktyki”

Zachęcamy do zadawania pytań i sugerowania tematów na adres: pytania@radionadzieja.pl

Cały projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

      2021-11-09 Wolność jest w nas: Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży

Hits: 6

Autor M. Sz.

2021-11-09

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...