Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Policjanci uratowali mężczyznę

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wysokomazowieccy policjanci pomogli 84-latkowi. Wykonując swoje czynności na terenie gminy Sokoły zauważyli leżącego mężczyznę przy leśnej drodze. Natychmiast przystąpili do czynności.

O szczegółach sprawy aspirant sztabowy Anna Zaremba z KPP w Wysokiem Mazowieckiem:

Kiedy wybiegli z radiowozu okazało się, że starszy mężczyzna źle się poczuł i najprawdopodobniej upadł, bo stracił przytomność. Kontakt z 84-latkiem był utrudniony. Mężczyzna nie pamiętał jak ma wrócić do domu i nie wiedział gdzie się znajduje. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do przyjazdu załogi karetki pogotowia. 84-latek trafił pod opiekę lekarzy.

      2024-01-03 Asp.szt. Anna Zaremba o szczegółach sprawy

Nie ulegajmy stereotypom, każdy z nas może potrzebować pomocy. W zimowe, mroźne dni, które nadchodzą jest to szczególnie ważne- apeluje aspirant sztabowy Anna Zaremba:

-Teraz, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury policjanci w codziennej służbie sprawdzają gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, osoby starsze, nawet osoby nietrzeźwe, które są szczególnie narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy potrzebna jest reakcja nie tylko nas jako służb, ale każdego człowieka. Jeżeli widzicie państwo osobę narażoną na wychłodzenie nie przechodźmy obok niej obojętnie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest przez nas natychmiast sprawdzane.

      2024-01-03 Asp.szt. Anna Zaremba o udzielaniu pomocy

O miejscach, gdzie przebywają osoby potrzebujące może powiadomić Policję korzystając także z Krajowej Mapy Zagrożeń.

Autor M. D.

2024-01-03

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...