Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wyszków: Potrącenie rowerzystki. Policja wyjaśnia zdarzenie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

59-letnia rowerzysta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych w Wyszkowie potrącił ją samochód. Zdarzenie wyjaśnia policja.

– Do zdarzenia doszło wczoraj chwilę przed godziną 16 na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 618. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący oplem wyjeżdżając z ul. Geodetów na ul. Pułtuską nieprawidłowo wykonał manewr skręcania wyniku czego potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejście dla pieszych – mówi kom. Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. 

W wyniku tego zdarzenia 59-letnia cyklistka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu wykonali wszystkie niezbędne czynności. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności wypadku drogowego. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają! Osoby poruszające się jednośladami, chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni korzystając z przejścia dla pieszych muszą zejść z roweru i przeprowadzić go. Wyjątkiem od takiej sytuacji jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów oznaczonych znakiem drogowym D-6b. Ten znak w pełni uprawnia rowerzystę do przejeżdżania w poprzek drogi, jednakże musi poruszać się po swoim wydzielonym pasie ruchu.

– Wprawdzie kaski nie są obowiązkowym elementem wyposażenia, ale Policja, w trosce o zdrowie i życie rowerzystów, apeluje o korzystanie z nich. Natomiast rower powinien mieć sprawny choćby jeden z hamulców i być wyposażony w dzwonek i światła. Kierowcy też muszą uważać Każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych lub przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów musi zwolnić i zachować szczególną ostrożność, aby nie narazić na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu – dodaje Wroczyński. 

Zdarzenie zarejestrowała kamera:

KPP Wyszków/red. pg

Hits: 56

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii