Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wyszków: Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych w Zespole Szkół nr 1

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Tradycją Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie im. Marii Skłodowskiej – Curie stały się różnego rodzaju spotkania i wydarzenia. Mają one na celu kultywowanie tradycji świątecznych i kształtowanie postaw patriotycznych.

Dyrektor ZS1 w Wyszkowie, Marian Popławski mówi, że to już 38. raz jak jest organizowane wydarzenie pod hasłem „Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych”.  – Myślę, że to dobra forma aby wcześniej zakończyć lekcje i przejść do świętowania. Cieszę się z obecności szkół podstawowych, gości, koła gospodyń wiejskich, ludzi którzy są blisko szkoły, ksiądz dziekan, starosta, radni. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Dziękuję nauczycielom, uczniom, pracownikom za aktywny udział.

      2023-04-06 Marian Popławski

Spotkanie zostało zorganizowane wraz z Krajowym i Ostrołęckim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole oraz Starostą Powiatu Wyszkowskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 opowiedzieli, jak w naszej ,,małej ojczyźnie”, w Wyszkowie i okolicach kultywowano tradycje Świąt Wielkanocnych.

Szkoły państwowe z powiatu wyszkowskiego zorganizowały dla swoich uczniów konkursy na najpiękniejszy stroik wielkanocny, koszyk świąteczny, najładniejszą pisankę oraz palmę wielkanocną. Zespół Szkół nr 1 konkurs na najpiękniejszy stół wielkanocny. Podczas uroczystości zostali wyłonieni laureaci i przyznane nagrody.

materiał nadesłny

 

Autor

2023-04-06

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...