Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wyszków: Turniej piłki halowej ku czci Żołnierzy Wyklętych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

19 lutego organizacja „Wyszkowscy Patrioci” zorganizowała “I Wyszkowski turniej piłki halowej ku czci Żołnierzy Wyklętych”, który poprzedza nadchodzący „II Wyszkowski marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. 

W niedzielę o 12:00 na hali sportowej w Wyszkowie zgromadziło się 8 zespołów, ponad 60 zawodników, którzy walczyli o mistrzowskie miejsca. Jednak zanim drużyny przeszły do sportowego widowiska przewodniczący organizacji “Wyszkowscy Patrioci” podkreślił, że poprzez sportową formę upamiętniamy Żołnierzy Wyklętych. Po kilku zdaniach wstępu zapadła symboliczna cisza w hołdzie, tym którzy poświęcili własne życie walcząc o Niepodległą Polskę. Następnie głos zabrał główny sędzia, który zaapelował o zdrową i sportową rywalizacje na zasadach gry “fair play”.

Ostatecznie faza grupowa, a następnie pucharowa sklasyfikowała drużyny na następujących miejscach:
VIII – Bugoholicy, VII – Wyszkowscy Patrioci, VI – OSP Gwizdały, V – Wyszkowiaczek, IV – Ładunek FC, III – Skuszew, II – Wyszkowscy Fanatycy, I – A&M Meble.

Po meczu finałowym drużyny spotkały się na parkiecie hali sportowej, zanim jednak organizator przeszedł do wręczenia nagród ponownie prosił o minutę ciszy oddając hołd Żołnierzom Wyklętym. Podkreślił też, że w najbliższą niedzielę, 26.02.2023 odbędzie się „II Wyszkowski marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. „W nawiązaniu do Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych wspólnie upamiętnimy niezłomnych Bohaterów, którzy poświęcając własne życie walczyli o niepodległą i suwerenną Polskę. Marsz rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Miejskim w Wyszkowie. W blasku pochodni oraz zadumie upamiętnimy elitę polskiego podziemia niepodległościowego – Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie podkreślmy, że testament wartości naszych bohaterów płonie dziś w nas, w kolejnych pokoleniach tego Kraju – Do zobaczenia na marszu!” – apelował organizator.

Po wręczeniu nagród drużynom przewodniczący organizacji „Wyszkowscy Patrioci” podziękował uczestnikom turnieju oraz wszystkim partnerom wydarzenia.

Partnerzy:
“Kurier W”, “Tygodnik Katolicki Niedziela”, “Brańszczyk24”, “Radio Nadzieja”, “Euro-Trans Handzel”, “Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych”, “Wyszkowscy Fanatycy”, “Bugoholicy”

Poniżej zdjęcia z wydarzenia:

Materiał nadesłany.

 

 

Autor

2023-02-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...