Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zakład Karny w Czerwonym Borze: Więźniowie będą szyć maseczki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W zakładach karnych w Polsce osadzeni będą szyć maseczki ochronne. Wydajność tylko jednego zakładu karnego w Wołowie dochodzi do blisko 7,5 tysiąca maseczek na dobę – informuje Oskar Hejka, dyrektor IGB Mazovia Przywięziennego Zakładu Pracy. W podobny sposób społeczeństwu pomagać będą więźniowie osadzeni w Czerwonym Borze.

– Czerwony Bór w tej chwili czeka na dostawę materiałów. Wszystko jest już rozplanowane. Są panie krawcowe, które będą pomagać osadzonym szyć te maseczki. Są maszyny, jest cały sprzęt, więc jesteśmy przygotowani do uruchomienia produkcji. Czekamy tylko na materiaływyjaśnia Oskar Hejka. 

Więźniowie szyć będą także fartuchy ochronne:

– Przywięźniowy Zakład Pracy Raccoon szyje maseczki, ale mają w planach szycie fartuchów. To jest troszeczkę bardziej skomplikowana produkcja niż maseczki, więc trzeba mieć lepiej wyszkolonych osadzonych, bardziej doświadczonych. Takie plany są. Kwestia oczywiście materiałów, bo to jest podobny materiał ten, z której się szyje fartuchy, jak ten z których się szyje maseczki. Z tej samej ilości materiałów, z której uszylibyśmy 100 maseczek, będziemy mieć jeden fartuch. 

Dyrektor zaznacza, że osadzeni bardzo chętnie ruszyli z pomysłem i pomocą w produkowaniu maseczek.

JT

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-20

Więcej informacji z tej kategorii