Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Dotacje na działania wspierające osoby niepełnosprawne

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

70 tysięcy złotych mogą otrzymać organizacje, stowarzyszenia, instytucje i kluby sportowe w konkursach ogłoszonych przez burmistrza miasta Zambrów na wsparcie zadań publicznych z zakresu wspierania inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, promocji sportu i idei wolontariatu. Ich zadaniem będzie przede wszystkim aktywizacja mieszkańców, promocja zdrowego stylu życia oraz pomoc osobom z dysfunkcjami.

Jak mówi Monika Mierzejewska z Biura Rady Miasta Zambrowa, konkurs ma wyłonić podmioty, które podejmą się realizacji tych zadań w ciągu całego roku.

– Konkursy mają na celu wyłonienie i zlecenie organizacjom pozarządowym czy innym podmiotom, czy klubom sportowym przyznania dotacji z budżetu miasta. Konkursy obejmują różne zadania: wspieranie inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, kultury fizycznej i sportu, promocji idei wolontariatu w środowisku lokalnym.

Realizacja zadań ogłoszonych w konkursach rozpocznie się już pod koniec tego miesiąca.

– Realizacja tych zadań planowana jest od 25 marca do końca roku. Wszystkie dodatkowe informacje i ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Zambrów.

Termin składania ofert mija 13 marca.

MS

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-11

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...