Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

– Zmagamy się dziś z wieloma przeciwnościami, ale chcę zapewnić, że w sposób zdroworozsądkowy, twardy, odważny i mądry czuwamy nad kwestiami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, także bezpieczeństwa militarnego – mówił Prezydent RP Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami powiatu zambrowskiego.

– Mimo tych wszystkich trudności, ogromnie ważne dla mnie jest, abyśmy cały czas podnosili jakość życia w Polsce – przekonywał Prezydent.

Prezydent podkreślał, że w 2020 roku, kiedy wszyscy zmagaliśmy się z olbrzymim problemem pandemii koronawirusa nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak wiele problemów, jak jest w tej chwili.

– Wszyscy Państwo wiecie doskonale, że szczęśliwie, chociaż nie bez bólu i nie bez strat udało nam się – de facto – pokonać pandemię koronawirusa – mówił, dodając, że niestety przyszedł rosyjski atak na Ukrainę. – I za nim idące nie tylko ogromne pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa w naszej części Europy, zaraz za naszą granicą. Ale co gorsze także i tsunami cenowe, inflacja właściwie we wszystkich krajach, dodatkowo pociągnięta przez zjawiska związane z wojną na Ukrainie, przez wzrost cen surowców, zwłaszcza wzrost cen energii – wskazywał.

Prezydent wymieniając działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa, zapewniał, że konsekwentnie realizowana jest polityka odbudowywania polskiej armii.

– Bo to jest dzisiaj najważniejsze – zaznaczył.

Odnosząc się do dywersyfikacji źródeł energii, Andrzej Duda mówił o rozwoju sieci energetycznej, planach rozwoju sieci gazowych w Polsce, planach budowy jeszcze jednego gazoportu – w Gdańsku, tym razem pływającego. Prezydent podkreślał, że Polska nie jest całkowicie uzależniona od Rosji dlatego, że przez ostatnie lata realizowano politykę dywersyfikacji.

Kancelaria Prezydenta RP

Autor M. Sz.

2022-06-24

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...