Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Śmiertelny pożar w piwnicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trwa ustalanie przyczyny pożaru, który miał miejsce w minioną niedzielę (2.05.) w Zambrowie. W wyniku zdarzenia zmarł 28-letni mężczyzna. 

Do zdarzenia doszło w piwnicy bloku mieszkalnego przy alei Wojska Polskiego. Lokatorzy zostali ewakuowani do pobliskiego przedszkola, niestety jedna osoba zmarła. O szczegółach mówi starszy kapitan Łukasz Chankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie:

– Po wejściu do pomieszczeń po około dwóch minutach strażacy zauważyli osobę poszkodowaną w tym pomieszczeniu. Ewakuowali ją na zewnątrz oraz przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawiło się pogotowie ratunkowe, które przejęło czynności związane z ratowaniem poszkodowanego. 

      2021-05-04 Łukasz Chankowski o pożarze piwnicy

W akcji przeciwpożarowej brało udział 22 strażaków, 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Zambrów oraz 2 zastępy z ochotniczej straży pożarnej Stary Laskowiec i 1 zastęp ochotniczej straży pożarnej Wiśniewo.

Maciej Dąbrowski

Hits: 74

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...