To kolejna historia z regionu, która powinna być przestrogą. 56-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego został oszukany. Uwierzył oszustom i stracił 30 tys. zł. Schemat działania przestępców był policjantom doskonale znany.
Oszuści zadzwonili do mężczyzny, by powiedzieć, że ktoś próbował na jego dane zaciągnąć kredyt:
-Mężczyzna odebrał telefon od rzekomego pracownika banku. Podczas rozmowy z oszustem dowiedział się, że ktoś próbował na jego dane zaciągnąć kredyt. Mężczyzna z którym rozmawiał 56-latek poinformował go, że musi wpłacić swoje oszczędności na specjalnie zabezpieczone konto, na którym będą bezpieczne. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego, chcąc zabezpieczyć swoje pieniądze, uwierzył oszustom i wykonywał ich polecenia. Wypłacił ze swojego konta wszystkie oszczędności, a następnie wpłacił je we wpłatomacie na konto przestępców używając przy tym kodów BLIK podanych przez oszustów – przekazuje starszy sierżant Marta Dmochowska z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.
Mimo apeli mundurowych nadal zdarzają się sytuacje jak ta z powiatu zambrowskiego. Zasada ograniczonego zaufania w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi usługi finansowe lub bankowe jest zawsze aktualna.
fot.Pixabay









