Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zdrowie: Dziś przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu przypominamy, jak ważne są zdrowe nawyki i odpowiednie odżywianie.

Ważnym wyznacznikiem tego, jak powinno wyglądać zbilansowane i zdrowe odżywianie jest piramida żywności. Jej podstawą jest ruch – mówi dr Jolanta Kaszuba, lekarz rodzinny oraz specjalista dietetyki i żywienia:

– Mówimy o piramidzie żywienia, ale podstawą tej piramidy, to na czym powinno się opierać nasze żywienie to jest właśnie ruch i aktywność fizyczna. W tej chwili zalecamy codzienną aktywność 30-40 minut dziennie. To niekoniecznie muszą być sporty wyczynowe, ale to jest spacer, wchodzenie po schodach, spacer z psem, bieganie. 

      2021-11-08 dr Jolanta Kaszuba o zdrowym trybie życia 1

Pani doktor przypomina też, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu:

– Unikamy cukru, czyli ograniczamy słodycze, ograniczamy dodatek właśnie cukru do różnych produktów żywieniowych. I kolejnym takim też składnikiem, którego powinniśmy unikać w diecie i ograniczać, jest sól. Dzienne spożycie soli zalecane jest na około 5 gramów na dobę.

      2021-11-08 dr Jolanta Kaszuba o zdrowym trybie życia 2

Więcej o tym, jak zdrowo się odżywiać można było usłyszeć w w audycji „Gość Dnia” Radia Nadzieja, która jest już do odsłuchania na naszym portalu.

pg

Hits: 19

Autor P. G.

2021-11-08

Więcej informacji z tej kategorii