Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zdrowie: Wiceminister Kraska o nowej wycenie tzw. dobokaretki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi dziś (07.09.) nową wycenę tak zwanej dobokaretki – nowych świadczeń, które będą finansowane w pogotowiu ratunkowym. Zapowiedział to w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W ten sposób odniósł się do zapowiadanych przez środowisko medyczne protestów.

– Na pewno to nie służy w okresie pandemii jakiekolwiek protesty. Ja zawsze uważam, że jednak nie ulica, ale stół, czyli rozmowy dwustronne są tutaj jak najbardziej pomocne. My te rozmowy oczywiście w Ministerstwie Zdrowia prowadzimy i ja takie rozmowy prowadzę z ratownikami. Także dzisiaj minister Niedzielski na konferencji ogłosi nową wycenę tzw. dobokaretki, czyli nowych świadczeń, które będą finansowały pogotowie ratunkowe, więc myślę, że to jest to miejsce, gdzie powinniśmy rozmawiać, powinniśmy na argumenty się spierać, a nie w ten sposób demonstrować jak to zapowiadają związki zawodowe. 

      2021-09-07 Waldemar Kraska o dobokaretce

Premier Mateusz Morawiecki wyraził wczoraj nadzieję, że w najbliższym czasie resort zdrowia dojdzie do porozumienia z ratownikami medycznymi. Jak zapewnił, rząd dokłada starań, aby wynagrodzenia w systemie ochrony zdrowia były sprawiedliwe i adekwatne do sytuacji gospodarczej.

Od początku września ratownicy medyczni prowadzą ogólnopolski strajk. Część z nich nie przychodzi do pracy lub wzięła minimalną liczbę godzin podczas dyżurów. W piątek – jak informował resort zdrowia – z powodu protestu około 25 procent karetek w skali kraju było wyłączonych z użycia.

IAR

Hits: 29

Autor P. G.

2021-09-07

Więcej informacji z tej kategorii