Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

ZUS: Mija termin na złożenie wniosków o 300 plus

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu “Dobry start”. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

– W tym roku wnioski o świadczenie można złożyć wyłącznie przez internet – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia wypłacane są bezgotówkowo na rachunek bankowy opiekunów – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Zainteresowanie programem „Dobry Start” jest duże. Większość osób złożyła już wniosek.

W województwie podlaskim wpłynęło ponad 87 tys. wniosków o świadczenie 300 plus. Do tej pory w regionie wypłacono ponad 123,5 tys. świadczeń na kwotę 37 mln zł. W całym kraju w ramach programu “Dobry Start” przekazano prawie 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu “Dobry Start”, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

– Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – wyjaśnia rzeczniczka.

ZUS

Autor P. G.

2021-11-29

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 28 listopada

Słowo Życia: 28 listopada

PONIEDZIAŁEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 8, 5-11 Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i...

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...