Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

ZUS: Od lipca można składać wnioski o 300 plus

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od lipca można składać wnioski o 300 plus na wyprawkę szkolną. Kto może skorzystać z tego wsparcia? O tym Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

– Z jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci do 20 roku życia, a jeśli mają one orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. “Dobry start” przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów. Pieniądze należą się na każde dziecko w rodzinie, które chodzi do szkoły – bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Natomiast nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ukończył już 18 lat, wniosek o 300 plus może złożyć samodzielnie.

Wnioski o wsparcie przyjmowane będą od 1 lipca do końca listopada. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku. Im wcześniej go złożymy, tym szybciej pieniądze pojawią się na koncie. Rodzice, którzy złożą go do końca sierpnia zastrzyk gotówki otrzymają najpóźniej 30 września.

pg/zus

Autor M. Sz.

2022-06-23

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 czerwca

Słowo Życia: 3 czerwca

SOBOTA ÓSMEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 11,27-33 Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po...