Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zuzela: Nowe Sanktuarium w Diecezji Łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tylko 2 dni dzielą nas od beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Z parafii Zuzela miejsca urodzin i chrztu Prymasa Tysiąclecia na beatyfikację uda się stu osobowa delegacja wiernych. Natomiast tych wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału bezpośrednio w beatyfikacji proboszcz parafii ks. Jerzy Krysztopa zaprasza do wspólnej modlitwy w Zuzeli podczas mszy św. o godz. 18.00:

– Tej mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz biskup Janusz Stepnowski, biskup naszej diecezji łomżyńskiej. I na tej mszy świętej, historycznej mszy świętej będą ogłoszone piękne wiadomości dla naszej diecezji łomżyńskiej. 

      2021-09-10 ks. Jerzy Krysztopa o mszy w Zuzeli

Msza będzie transmitowana na antenie Radia Nadzieja.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

SOBOTA, 11 września 2021 r.

16.00 – 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty (będą zaproszeni księża) – byśmy wszyscy przeżyli uroczystości beatyfikacyjne w stanie łaski uświęcającej. Podczas adoracji zostanie odmówiony Różaniec, ulubiona modlitwa od czasów zuzelskich Prymasa Tysiąclecia.

19.00 – Msza święta wigilijna z XXIV Niedzieli Zwykłej – przewodniczy ks. dr Adam Filipowicz, ojciec duchowny WSD w Łomży.

 NIEDZIELA, 12.09.2021 r.

7.30 – Wyjazd delegacji parafialnej dwoma autokarami na Uroczystości beatyfikacyjne do Warszawy. Msze Święte w kościele parafialnym:  9.00, 11.00, 16.00, 18.00;

Po Mszy św. o godz. 11.00 możliwość wspólnotowego obejrzenia w kościele i na placu przy kościele transmisji Mszy świętej beatyfikacyjnej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  Na Mszy św. pontyfikalnej o godz. 18.00 Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski – w duchu wdzięczności za dar beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego – kościół parafialny w Zuzeli   ustanowi Diecezjalnym Sanktuarium!
Serdecznie zapraszam parafian i miłych gości do przeżywania tych religijnych i historycznych wydarzeń w Zuzeli, gdzie dla Prymasa Tysiąclecia wszystko się zaczęło.
Z nadzieją spotkania ks. proboszcz Jerzy Krysztopa

JE

Hits: 539

Autor P. G.

2021-09-11

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...