Radio Nadzieja świętuje 20-lecie istnienia. Reporterzy, wydawcy, prezenterzy, technicy…to między innymi dzięki nim codziennie słyszymy się w dobrym nastroju na falach 103,6 FM oraz online. Poznajcie nas!
Naszą wędrówkę zaczniemy od tzw. góry – to tam mieści się dyrekcja, administracja, a także promocja i reklama.
Od 2010 roku dyrektorem Radia Nadzieja jest ks. dr. Tomasz Olszewski. To on nadaje kierunek i ton naszej pracy. Kapłan diec. łomżyńskiej. Kapitan Wojska Polskiego. To absolwent Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Asystent Kościelny Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów – Nostra Res. Konsultant Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Poza tym jest Kapelanem Więziennictwa.
Z fotela wicedyrektora wspiera go ks. Mariusz Szulc, który opiekuje się anteną Radia Nadzieja. Podróżnik, sternik motorowodny , członek PZŁ, asystent KSM, ale przede wszystkim szczęśliwy ksiądz otwarty na drugiego człowieka. Absolwent WSD w Łomży; UKSW w Warszawie i WSKSiM w Toruniu. Zawsze podążający w stronę słońca, bo: „nieboczeka”.
Aby dostać się do dyrekcji trzeba spotkać Ewę Zyskowską, kierownik biura CEM SpesMediaGroup. To osoba z niezwykłym darem do przebywania w kilku miejscach jednocześnie. Przy niej najlepiej sprawdziłoby się powiedzenie „Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba poczekać…z dzień.” Każda nawet najdrobniejsza sprawa kadrowa, administracyjna, po prostu ludzka poruszana w budynku przy Sadowej 3, która trafia do niej, w moment z uśmiechem na ustach jest załatwiana. Służy pomocą, radą, taka radiowa dobra dusza.
Razem z Ewą pracuje Karolina Jankowska, którą można określić jednym słowem – Katarynka. Ilość słów, jaką potrafi wypowiadać w minutę – IMPONUJE. Jest Wesoła, empatyczna, miła, zawsze uśmiechnięta. Na co dzień w naszej rozgłośni zajmuje się też sprzedażą reklam. Z Klientami ma świetny kontakt przez swoje błyszczące od śmiechu oczy.
W dziale administracji pojawia się też, bo częściej go spotkacie poza naszą siedzibą, zaopatrzeniowiec Mirosław Wesołowski. Firmowe samochody są w dobrych rękach. Mirek dba o to, aby auta były zatankowane, sprawne technicznie oraz czyste. Odwiedza parafie w regionie i zostawia w nich najświeższe tygodniki „Idziemy”. Sprawdza, czy wszystko, co potrzebne jest w radiowych zasobach, ew. szybko uzupełnia braki.
Wychodząc z sekretariatu i kierując się w lewą stroną można wpaść na naszego grafika – Sylwestra Kowalewskiego. Choć nie lubi kiedy mówi się o nim artysta, to i tak powiemy. Mistrz w swoim fachu. Dlaczego? Dlatego, że ma ogromne pokłady cierpliwości, estetyczny zmysł, no i zna te wszystkie kolorowe programy, które przerażają resztę ekipy. Jeżeli ktoś z ekipy coś chce, musi ustawić się w długiej kolejce oczekujących, na realizację. Lubi cięte riposty, łowić ryby, i odpoczywać w ciszy.
Tuż obok spotkać można ks. Pawła Nocko, który wspiera nasz w Dziale Wiara i odpowiada za Tygodnik Głos Katolicki. Ks. Paweł ma wiele funkcji duszpasterskich – jest m.in. egzorcystą i archiwariuszem diecezji łomżyńskiej. Na szczególną uwagę zasługuje jego pasja modelarska, a dokładnie kolejowa. W czerwcu 2021 roku w Muzeum Diecezjalnym w Łomży była wystawa, na której można było w miniaturze obejrzeć stację kolejową Śniadowo – ks. Paweł Nocko jest jej właścicielem.
Ostatnim działem, który znajduje się na górze jest promocja i reklama, którym zrządza ks. Szymon Kurpiewski. Życiowy optymista, swoim współpracownikom jak nikt potrafi tłumaczyć nawet najbardziej skomplikowane sytuacje. Jest doradcą, wsparciem, i dobrym logistykiem. Potwierdzeniem tego są dostarczane na czas tygodniki „Idziemy” do każdej parafii w naszej Diecezji. Lubi wiedzieć co słychać na świecie, i konfrontować zdobytą wiedzę. Kocha podróże, dobrą książkę i pierogi.
Wspiera go Elżbieta Kossakowska, specjalista ds. marketingu i promocji. Ciekawa świata, kocha podróże, na swojej mapie ma już licznie odwiedzone punkty. Z wyjazdów najważniejsze są dla niej nie komercyjne wojaże a piękne wspomnienia. Ma też sportowe wspomnienia, bo kocha sporty zespołowe takie jak piłka siatkowa i nożna – jest nawet trenerem tych dyscyplin. W Radiu odpowiada m.in. za organizację imprez, obsługę kampanii reklamowych czy pozyskiwanie nowych klientów. Kocha to co robi, bo kontakt z człowiekiem, to jest to, co napędza ją do życia. Na koniec dodamy, że lubi pogłębiać wiedzę kulinarną, to właśnie gotowanie skrada jej wolny czas.
To teraz zejdźmy na dół, gdzie znajduje się serce naszego radia czyli emisja i redakcja. Zaczniemy od tych, których słyszycie państwo najczęściej, czyli naszych prezenterów. Szefem anteny jest Anna Czytowska. Kibicuje Liverpoolowi FC od ponad 20 lat i czyta książki. Opowiada o nich w audycji “Ministerstwo Książek” w piątki o 12.40. Jest laureatką Małego FENIKSA przyznawanego przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. W każdą środę prowadzi Poranek Rozgłośni Katolickich “Siódma9” rozmawiając o rzeczywistości politycznej, sporcie, ekonomii, problemach społecznych oraz z autorami książek. Wśród ulubionych autorów wymienia Vonneguta za docieranie do sedna poprzez absurd i groteskę, Rotha za literacką bezczelność i obnażanie hipokryzji oraz Orwella za to, że przewidział przyszłość.
Prowadzi codzienne pasmo od 9:00 do 15:00 oraz w sobotę od 6:30 do 12:00.
Hubert Chojnowski to prezenter, który jest obecny na naszej antenie od 2010 roku. Jego głos słyszycie państwo odpoczywając w niedzielę od 10.00 do 15.30 ale też od poniedziałku do piątku w paśmie porannym od 06.00 do 09.00 lub popołudniowym od 15.00 do 18.00
Przede wszystkim dżentelmen, co słychać w każdym wypowiedzianym w naszej stacji słowie. Jego głos potrafi ukoić nawet najbardziej skołatane nerwy. Współpracownicy doceniają jego uprzejmość i charakter, który zawsze realnie ocenia sytuację.
W wieczornym paśmie mogą państwo spotkać się z Jackiem Radlińskim. Radiowe powołanie odkrył już jako kilkunastoletni chłopak, rozbierając swoje pierwsze tranzystorowe radio na części. Jak się później okazało nie o takie radio chodziło…Na antenie od poniedziałku do piątku od 18 do 21.
Energetycznym dodatkiem na naszej antenie jest Marcin Fabiszewski. Emerytowany tancerz break dance z grubą CTG zwiedził świat zdobył mistrzostwa świata oraz Europy, raper oraz autor tekstów, z którymi przejechał Polskę, aby spocząć przed mikrofonem radiowym i pojednać pokolenia, które są tak różne mimo iż łączy ich jedno mimo wszystko.. Bóg. Co czwartek o 14:15 emitowana jest jego audycja „Nadzieja w muzyce”.
Na antenie obecna jest też Anna Borawska. Jej ciepły głos mogą państwo usłyszeć przede wszystkim wieczorami.
Teraz zajrzymy do redakcji, gdzie zazwyczaj jest głośno i na pierwszy rzut oka chaotycznie, ale z tego wszystkiego powstają serwisy informacyjne, które mogą Państwo słuchać o pełnych godzinach od 6 do 16. Dyrygentką tej orkiestry jest Magda Bochenek, która jednocześnie jest prezenterką wiadomości. Radiowiec od kilkunastu lat (kobiet o wiek się nie pyta). Przygoda z radiem zaczęła się od nieistniejącej już stacji w Łomży „Radia BaB”. Potem kilka dobrych lat w Nadziei. Przerwa (5-letnia) na Polskie Radio RDC Warszawa. Powrót, bo Łomża i jej mieszkańcy są wspaniali.
Jej największą pasją jest motoryzacja, w szczególności Rajdy samochodowe. Licencjonowany sędzia sportów samochodowych. Dodatkowo zasiada na prawym fotelu pilota i dyktuje: Prawy 4 szczytem lekko przyciąć 50 lewy 3 ciąć głęboko! Wolne dni spędza 600 km od Łomży, kocha Tatry. Żyje tam słowami św. Jana Pawła II: Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.
Magdę Bochenek możecie też usłyszeć co środę o godz. 10:40 z audycji „Z prawem nie na lewo”, w której towarzyszy jej mec. Remigiusz Fabiański.
Drugim głosem, który czyta wiadomości na antenie Radia Nadzieja jest Kaja Lenart, która nie lubi pisać o sobie, dlatego poprosiła o pomoc przyjaciół? A co o niej mówią? Młoda, energiczna i pozytywna dziewczyna, która odnajdzie się w każdej sytuacji. Stworzona do pracy w mediach, choć bez parcia na szkło. Swoją przygodę ze środkami masowego przekazu zaczęła kilka lat temu w lokalnym portalu internetowym. Prywatnie mama 7-letniej Polki i frontgirl w zespole rockowym. Jej głos gorący jak lawa, a jednocześnie zimny jak lód może zainteresować nawet najbardziej wyrafinowanego słuchacza. Potrafi być poważna i stanąć na wysokości powierzonego jej zadania, ale daleko jej jeszcze do dorosłości. Jej audycję Uroda i zdrowie mogą państwo usłyszeć w każdy poniedziałek o 10:40.
Naszym reporterem do zadań specjalnych, którego najczęściej spotkacie w terenie jest Jakub Trochimowicz. Nade wszystko realista, swoim spokojem może obdarzyć nie jedną a kilka osób. W redakcji odpowiada za pozyskiwanie najświeższych informacji, związanych z regionem. Zawsze trafnie ocenia sytuację, i sprawdza sprawy ważne dla mieszkańców regionu. Prawdziwy dziennikarz pracowity i rzetelny. Miłośnik kina, boksu i piłki. Kubę możecie też usłyszeć w jego autorskiej audycji „Odkrywając kino”, która jest emitowana co czwartek o 10:40.
W redakcji można spotkać też Macieja Dąbrowskiego, który przygotowuje wiadomości do Katolickiego Serwisu Informacyjnego, ale nie tylko. Interesuje się sportem i to nie przypadek, bo swoje kroki edukacyjne powędrowały właśnie w stronę AWF-u w Gdańsku. Głównie interesuje go gimnastyka sportowa dzieci i młodzieży. A sam brał udział w wielu wydarzeniach telewizyjnych i sportowych. Słucha Rap-u, lubi taniec. Co wtorek o godz. 14:15 możecie posłuchać jego audycji „Człowiek z pasją”.
Wsparciem, a jednocześnie opiekunem portalu radionadzieja.pl jest Paula Gałązka. O pracy w mediach marzyła od szkoły. Już wtedy obserwowała, notowała, szukała porozumień, była takim „mediatorem”. I tak zostało. Dziś odpowiada za treści i aktualizowanie tego co dzieje się w regionie, i natychmiast przenosi to na portal www.radionadzieja.pl . Nim jakiś news usłyszymy w radiu, jest już na stronie. Po pracy biega z aparatem . Lubi być tam, gdzie dzieje się kultura. O tym jak bardzo można się przekonać co piątek o godz. 10:40, kiedy emitowana jest jej audycja „Kulturalnik regionalny”.
Nie zapomnijmy o osobach, bez których nie byłoby nas słychać, albo widać. Głównym technikiem i dźwiękowcem jest Jacek Kapuściak. Jak nikt zna się na kablach. (Nie mylić z kablowaniem!) Każda śrubka, przewód, kluczyk ma swoje miejsce, jeżeli ktoś zrobi w jego rzeczach bałagan, już wiadomo, że będzie miał ciężki dzień. Zna zaplecze techniczne radia jak nikt. Odwiedza wozem transmisyjnym największe imprezy w regionie, i wspólnie z ekipą nadaje program na żywo. Lubi się śmiać, i jak nikt wyciąga kawały z rękawa.
Dźwiękowcem i głosem, który mogą państwo usłyszeć w blokach reklamowych albo w czołówkach audycji jest Przemysław Kamiński. Urodziny prawdopodobnie w najlepszym roku 85’, i wcale nie w czepku, a z gitarą w rękach. Zawsze ciągnęło go w stronę dźwięków, instrumentów, i całej tej technicznej instalacji. Chcąc napisać o nim krótko, powinno się tu pojawić: wokalista i gitarzysta. Jednak krótko się nie da, bo za tym wszystkich stoi również fascynacja do gitar, wzmacniaczy i wszystkiego, co z nimi związane. Prywatnie szczęśliwy mąż Żakliny i tata Dominika Witolda. Wolne chwile lubi spędzać z rodziną, znajomymi, a także w kuchni.
Jego głośny śmiech sprawia, że uśmiechamy się mimo woli. Kiedy Marcin Wądołowski wchodzi do pracy, to tak jakby drzwi otworzył huragan. Rozrusza każdego, bowiem jest też doskonałym DJ-em. Czy bywa poważny? Nie! Nigdy. To jedna z tych osób, które nie wiadomo kiedy zrobi psikusa. Jest dźwiękowcem i jednym z Lektorów Radia Nadzieja.
Poza tym, że nas dobrze słychać, to też nas widać na portalu radionadzieja.pl. Nad tym, żeby nic się nie posypało czuwa Adam Kalinowski, informatyk i webmaster. Projektowanie stron internetowych jest jego pasją i pracą. Uwielbia nietypowe zadania i problemy do rozwiązania. Gromadzi różnego rodzaju dokumentacje informatyczne z nadzieją, że kiedyś do nich zajrzy. Miłośnik komiksu, piłki nożnej oraz ciężkiej muzyki w starym stylu.
Z Radiem Nadzieja na co dzień współpracuje wiele osób. Wśród nich jest Mirosław Dziewa. Kiedy, słyszy Jazzowe brzmienie… zamyka oczy i odpływa do innego świata. Znany ze swojej wierności i miłości do Jazzu. Kiedy mówisz: Mirek Dziewa. Mówisz: Jazz. Pewnie dlatego, że jest Muzykiem, fagocistą. Przychodząc w 2005 roku do Radia, stworzył audycję „Bliżej Jazzu „która, do dziś wybrzmiewa w każdy czwartek o 19.00 na falach 103.6 fm. (powtórka w sobotę o 22.30). Jednak nadal Jazzu było zbyt mało, dlatego stworzył z pomocą sponsora „ Novum Jazz Festival”. I oto takim sposobem od dobrych kilku lat Jazz ma swoje święto raz w roku. Ściąga tu ludzi z całego kraju i Europy. Lubi gotować, dobrze zjeść, podróżować.
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń do ks. Jana Krupki, naszego radiowego konsultanta. Wprowadza do budynku „SpesMedia” przy Sadowej 3 – spokój. Zawsze opanowany, znający odpowiedzi na nasze często trudne pytania związane z religią, ale i normalnym codziennym życiem. Lubi sprawdzać jak się nam pracuje, i czy nic nikomu nie brakuje. Codziennie ks. Jana słyszymy w audycji „Słowo Życia” oraz w pierwszą środę msc. współprowadzi audycję „Dokąd Zmierzamy”. Swoich rad udziela również przy tworzeniu wkładki regionalnej „Głos Katolicki” do tygodnika „Idziemy”. W Diecezji Ks. Jan Krupka jest rzecznikiem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Na co dzień w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, uczy języka angielskiego. Jest kapelanem Sióstr Benedyktynek.
To właśnie z tą ekipą Radio Nadzieja nadaje codziennie w dobrym nastroju. Dziękujemy za te 20 lat i prosimy o więcej!
Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy specjalny materiał, w którym możecie poznać naszych pracowników. Zachęcamy do odsłuchania go: