Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Seniorze, miasto oferuje pomoc przy zrobieniu zakupów

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży kontynuuje Program “Wspieraj Seniora”. Ma on na celu pomoc w zakupach osobom starszym, które w czasie pandemii koronawirusa, zdecydowały się pozostać w domu.

W ramach programu „Wspieraj Seniora” pod patronatem Prezydenta Łomży, mieszkańcy miasta w wieku 70 lat i więcej, którzy w obawie o swoje zdrowie pozostają w domach, mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy w dostarczeniu sprawunków. W szczególnych przypadkach pomoc taka może być świadczona także osobom poniżej 70 lat.

– Chcemy w ten sposób chronić przed zakażeniem najbardziej narażoną na ciężki przebieg COVID-19 grupę mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski i dodaje, że chodzi przede wszystkim o dostarczanie żywności, środków higieny osobistej, lekarstw, czyli artykułów tak zwanej pierwszej potrzeby.
Wyłączeni z udziału w programie są mieszkańcy Łomży, którzy korzystają z  usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

W ramach Programu uruchomiono specjalną infolinię dedykowaną seniorom. O pomoc w realizacji zakupów można prosić dzwoniąc pod numer telefonu 22 5051111. Seniorzy mogą kontaktować się w tej sprawie także bezpośrednio z:

  • Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomży: tel. 786 841 332
  • Dziennym Domem „Senior +” w Łomży: tel. 86  2162849
  • Klubem Seniora: tel. 786 812 733

UM Łomża

Autor M. Sz.

2021-03-01

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 25 września

Słowo Życia: 25 września

PONIEDZIAŁEK XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO (ROK A)   Łk 8, 16-18 Jezus powiedział do tłumów: «Nikt nie zapala lampy...