Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Czuwanie z bł. Prymasem Tysiąclecia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół”, te słowa były tematem kolejnego czuwania z bł. Prymasem na Jasnej Górze.

Comiesięczna nocna modlitwa jest dziękczynieniem za beatyfikację i zgłębianiem treści duchowego programu kard. Wyszyńskiego. Szczególnie rozważane są punkty “ABC Społecznej Krucjaty Miłości”, które stanowią swoisty jego testament. W tym miesiącu czuwanie podjęli przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Czy program krucjaty jest realny? Prymas swoim życiem pokazał, że tak. Czy jest łatwy w realizacji? Nie, jest bardzo trudny – zauważył Marcin Sułek z Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” z Lublina, który wygłosił rozważania. Za błogosławionym wyjaśniał, kim są nieprzyjaciele i jak mamy ich kochać.

      2022-11-29 Marcin Sułek 1

Przedstawiciel “Civitas Christiana” przypomniał, że program Społecznej Krucjaty Miłości to program odnowy życia codziennego, zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na ulicach polskich miast, wszędzie tam, gdzie przebywamy, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia:

      2022-11-29 Marcin Sułek 2

Marcin Sułek zachęcał, by skorzystać z rady świadków życia bł. Prymasa i z dziesięciu punktów “ABC Społecznej Krucjaty Miłości” uczynić codzienny rachunek sumienia.

Modlitewne spotkanie “Z bł. Prymasem czuwamy w Domu Matki” odbywa się zawsze w noc z 27 na 28 dzień miesiąca. To w nawiązaniu do trwających tu niemal nieprzerwanie od 40 lat czuwań prowadzonych przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego z prośbą o beatyfikację. Teraz, przez cały rok, w Kaplicy Matki Bożej gromadzą się przedstawiciele różnych ruchów i wspólnot.

Organizatorami czuwań są: Jasna Góra, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i “Civitas Christiana”. Partnerem medialnym jest Radio Jasna Góra, które nocną modlitwę transmituje.

xes/BPRJG

Autor ES

2022-11-29

Więcej informacji z tej kategorii