Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

33-dniowe rekolekcje dla kapłanów w formule online

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od 4 kwietnia do 7 maja na rekolekcje „Rozpal na nowo charyzmat Boży” kapłanów zaprasza Fundacja Tota Tua. Głosić będą bp Andrzej Przybylski, o. Wojciech Surówka OP i ks. Marcin Modrzyński. Patronatem honorowym rekolekcje objął prymas Wojciech Polak.

– Radość Zmartwychwstania przenika nasze serca, czyni także nas wszystkich bardziej odpowiedzialnymi za nasze życie i za nasze powołanie. Wzywa nas, by na nowo rozpalić charyzmat, który został nam dany przez włożenie rąk.

Zapraszam więc wszystkich braci kapłanów, do tego, aby w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego otworzyli swoje serca na kolejne rekolekcje oddania w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – zachęca abp Wojciech Polak, zaznaczając, że rekolekcje będą miały mocno eucharystyczny rys: „ten czas po Zmartwychwstaniu Pana, który pozwala nam dotykać codziennie w Eucharystii prawdy o tym, że Jezus zmartwychwstał i żyje”.

Rekolekcje potrwają aż 33 dni, przeprowadzone będą w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Każdy dzień Rekolekcji składać się będzie z wprowadzenia oraz tekstów do osobistej medytacji. Rekolekcje będą dostępne na stronie www.oddanie33.pl, w zakładce: „dla kapłanów”.

Przez pierwsze 10 dni wprowadzenia prowadzić będzie bp Andrzej Przybylski. Motywem przewodnim tych dni jest WYBRANIE. Medytacje na te dni pochodzić będą z Listów Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek oraz z Dziennika duchowego oblata benedyktyńskiego pt: „In sinu Iesu”.

KAI

Hits: 0

Autor J. E.

2021-03-31

Więcej informacji z tej kategorii