Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

37. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska zmierza na Jasną Górę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tylko jeden dzień dzieli pielgrzymów przed upragnionym wejściem na Jasną Górę. W czwartek przed pątnikami krótki odcinek. Od szóstej rano pokonali już 11 km, a więc do dzisiejszego celu zostało niemal 20 km. Nocleg zaplanowany jest w miejscowości Żuraw.

Według pielgrzymów to znak rozpoznawczy, że Częstochowa jest już na horyzoncie. Na nocleg Pątnicy dotrą około godz. 15:00 i wtedy to odbędzie się Msza św. z poprzedzającą ją półgodzinną adoracją. Warto wspomnieć, że oprócz tego dziś wieczorem kierownictwo podsumuje tegoroczną 37 PPŁ na Jasną Górę – przedstawi statystyki, którymi także podzielimy się na naszej stronie.

Jutrzejsze wejście na Wały Jasnogórskie zaplanowane jest na godz. 18:30, ale przypominamy, że wcześniej o 9:30 na naszej antenie na żywo Gość Dnia prosto z trasy – bp Janusz Stepnowski, a także rozmowy z pątnikami.

Przygotowanie Pielgrzymki wymaga zaangażowania wielu osób, dlatego już teraz zapraszamy do wysłuchania rozmowy z siostrą Moniką, która pełni rolę kwatermistrza na tegorocznej 37 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę:

      2021-08-12 s. Monika Kaczyńska Kwatermisrz 37 PPŁ

Przypominamy, że tak jak od pierwszego dnia Pielgrzymki także i dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski punktualnie o 21:00, a także do obejrzenia fotorelacji z pierwszych dwunastu dni pielgrzymki:

kp/xmsz

 

Autor P. G.

2021-08-12

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Wiara: Jutro Godzina Łaski

Jutro między godziną 12.00 a 13.00 zapraszamy do Kościołów na nabożeństwo Godziny Łaski. To niezwykły czas, o który...

Słowo Życia: 7 grudnia

Słowo Życia: 7 grudnia

ŚRODA DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 11, 28-30 Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy...