Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

39. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

20-21 czerwca br. już po raz 39. Apostolstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych przybędzie na Jasną Górę, aby modlić się w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu. Temat Pielgrzymki: „Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci”, nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego – „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Pielgrzymi pragną swoją modlitwą i ofiarą chronić dzieci przed złem pijaństwa w polskich rodzinach, a także przed innymi nałogami.

Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zwrócił się z prośbą do wszystkich diecezji, aby w parafiach wierni mogli się jednoczyć z pielgrzymami poprzez modlitwę i wysłuchanie słowa przygotowanego przez bpa Tadeusza Bronakowskiego, Przewodniczącego Zespołu.  Z racji obostrzeń wielu chętnych nie będzie mogło uczestniczyć w pielgrzymce, stąd tak istotne jest, aby przesłanie z Jasnej Góry dotarło do jak największej liczby wiernych. Sprawa jest ważna dlatego, że w ostatnim trudnym dla wszystkich czasie, obserwujemy stały wzrost problemów, wynikających z nadmiernego spożycia alkoholu. Również inne nałogi nasilają się i pochłaniają coraz więcej ofiar, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Wśród materiałów na dzień jedności z  39. Ogólnopolską Pielgrzymką Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na Jasną Górę jest okolicznościowy afisz  w załączniku oraz do pobrania ze stron: www.kongrestrzezwosci.pl oraz www.wolnitrzezwi.pl (zakładka „materiały do pobrania”).

Oskar Puszkiewicz OFM

materiały prasowe

[related limit=”5″]

Autor J. E.

2020-06-16

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...