Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Konferencja nt. Roli CKZiU na rynku pracy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przed wtorkowym (15.10) południem w Hali Kultury w Łomży odbyła się konferencja nt. Roli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na rynku pracy. Podczas wydarzenia Dyrektor, Jarosław Piechowski podsumował także konkurs ,,Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”:

-Podziękowaliśmy pracodawcom za ich wkład i przygotowanie do konkursu, a konferencja poświęcona jest kształceniu zawodowemu. Cały czas mówi się o sieciach neuronowych, sztucznej inteligencji, czy o komputerach kwantowych, a człowiek jest pomijany, dlatego chcemy wskrzesić w Łomży szkolnictwo zawodowe. 

Jako samorząd dążymy do tego, aby szkolnictwo zawodowe w naszym mieście było na jak najlepszym poziomie – podkreśla wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski:

-Wydarzenie jest okazją, aby podsumować działania, które już zostały zrealizowane oraz, które zamierzamy wkrótce zrealizować. Ważna jest współpraca z przedsiębiorcami, gdzie uczniowie Szkół Zawodowych będą mogli bezpośrednio odbywać staż pod opieką pracodawców. 

Dyrektor wręczył pamiątkowe statuetki dla pracodawców oraz zaangażowanym w organizację konkursu. Wyróżnienie otrzymało również Radio Nadzieja.

Autor W M

2024-10-15

Więcej informacji z tej kategorii

Radio Nadzieja Odtwarzanie zatrzymane