Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Bp Bronakowski: Jednym z obowiązków samorządu jest troska o trzeźwość

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W środę (26.03) łomżyńscy radni zajmą się tematem zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu w mieście. Z upoważnienia prezydenta miasta wniosek o zwiększenie zezwoleń na sprzedaż alkoholu wystosował wiceprezydent Andrzej Stypułkowski.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i osób uzależnionych ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, przestrzega przed zwiększeniem dostępności alkoholu w mieście:

-Jednym z najistotniejszych obowiązków samorządu jest troska o trzeźwość społeczeństwa. Wyraża się ona m.in. troską o to, aby alkohol, który jest niebezpieczną substancją psychoaktywną – nie był nadmiernie dostępny. Łomżyńscy radni po raz kolejny zajmą się projektem dalszego zwiększania punktów sprzedaży alkoholu. Takie działanie nigdy nie przyczyni się do rozwoju gospodarczego, ale z pewnością spowoduje ogromną liczbę ludzkich dramatów. 

Jak podkreśla biskup Tadeusz Bronakowski – alkohol, to niebezpieczna pułapka:

-Alkohol odbiera wolność tak wielu młodym mieszkańców naszego miasta, pozbawia dzieci bezpieczeństwa i miłości rodzicielskiej, zwiększa liczbę chorych i potrzebujących pomocy społecznej. Sprawia, że miasto nie jest spokojne i bezpieczne. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za trzeźwość. 

Wniosek zakłada wzrost o 20 punktów dla napojów do 4,5 procent alkoholu, a także po 30 punktów w dwóch grupach odpowiednio dla napojów zawierających do 18 procent alkoholu i zwierających powyżej 18 procent alkoholu.

Autor W M

2025-02-24

Więcej informacji z tej kategorii

Radio Nadzieja Odtwarzanie zatrzymane