W Łomży szykują się kolejne zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. To w związku z kolejnym etapem rewitalizacji kolei.
We wtorek (24.03) otwarty zostanie przejazd kolejowo-drogowy w ulicy Strusiej, ale dzień później, czyli w środę, zamknięty dla ruchu samochodowego zostanie przejazd w ulicy Poznańskiej.
– Te zmiany są związane z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na linii kolejowej numer 49 Śniadowo-Łomża, w tym z budową stacji w Łomży. Przypominamy kierowcom, że przejazdy to nadal teren budowy, że na tych, które są otwarte nadal znajduje się tymczasowa nawierzchnia, prosimy więc o ostrożną jazdę, przestrzeganie przepisów i stosowanie się do oznakowania – informuje Tomasz Łotowski z Polskich Linii Kolejowych.
Z powodu prac ekipy budowlanej, zmienią się trasy czterech linii autobusowych: numer 2, 4, 12 i 18.
Linia nr 2 i 4: Autobusy z ul. Poznańskiej zjadą na objazd ulicami Akademicką oraz Al. Piłsudskiego (w obu kierunkach), po czym wrócą na swoje stałe trasy.
Linia nr 4: Czasowo zawieszone zostaje kursowanie do ogródków działkowych przy ul. Szosa do Mężenina.
Linia nr 18: Pojedzie objazdem przez ul. Strusią w kierunku ul. Akademickiej (obowiązuje w obie strony).
Obsługa przystanków: Przystanki Al. Legionów PREFBET 10, PIEKARNIA 09 oraz PIŁSUDSKIEGO 08 obsługiwać będzie wyłącznie linia nr 12 oraz wybrane kursy linii nr 2 (oznaczone literą „K”, jadące przez ul. Kraska).
Przejazd zamknięty będzie do 3 kwietnia.
Fot. PKP PLK









