Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Andrzej Korytkowski: Chcemy mieć swojego reprezentanta na mistrzostwach świata w 2025r.

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Klub Prefbet-Sonarol marzy i będzie dążył do tego, żeby mieć swojego reprezentanta na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w 2025 roku. Ta impreza może odbyć się w Polsce, ponieważ swoją kandydaturę zgłosił Stadion Śląski w Chorzowie.

Trzeba iść coraz wyżej i celować w takie imprezy – mówi prezes klubu, Andrzej Korytkowski:

– W tej chwili mamy taką grupę kilku fajnych osób, no i myślę, że jedna, dwie, może trzy miałyby szansę. Teraz myślę, że dużej mierze to od nich zależy, od ich zdrowia. Bo warunki mamy, możliwości mamy, talent mają. Natomiast to jest kwestia, jak oni będą do tego podchodzić, bo niektórzy bardzo widać, że zależy, a niektórzy jeszcze nie mogą zrozumieć. Niektórzy właśnie rozumieją. 

      2021-05-13 Andrzej Korytkowski o zmianach w klubie 1

Teraz przed klubem trudne 2 lata związane m.in. z reorganizacją:

– Po tych dwóch latach myślę, że powinniśmy się właśnie ruszyć. Oni akurat w tym momencie podrosną. Te dwa lata to też dobrze, bo myślę, że w wieku 17-18 lat to może troszkę za wcześnie żeby jechać na takie wojaże bardzo poważne. Natomiast w wieku już 19-20 lat już można byłoby jak najbardziej. 

      2021-05-13 Andrzej Korytkowski o zmianach w klubie 2

Przypomnijmy, że w związku z reorganizacją powstał “Prefbet-Sonarol”, do którego należą najlepsi lekkoatleci. Z kolei LŁKS “Prefbet Śniadowo Łomża” zrzesza dzieci i młodzież, które stawiają swoje pierwsze sportowe kroki oraz amatorów.

jt

Autor M. Sz.

2021-05-13

Więcej informacji z tej kategorii