Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Apel i zachęta Biskupa Janusza Stepnowskiego do podjęcia postu i modlitwy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do modlitwy, śpiewu Suplikacji oraz dobrowolnego postu w każdą środę Wielkiego Postu zwraca się do wiernych biskup łomżyński Janusz Stepnowski. To już druga prośba biskupa Janusza skierowana do diecezjan. Tym razem jednak biskup prosi o podjęcie postu, który może być zarówno jakościowy jak i ilościowy.

Publikujemy pełny tekst Apelu Biskupa

Zachęta Biskupa Łomżyńskiego do podjęcia postu w intencji oddalenia niebezpieczeństwa

W nawiązaniu do Apelu na temat zagrożenia epidemiologicznego, który skierowałem do Was 6 marca br., pragnę nadal prosić o modlitwę o oddalenie niebezpieczeństwa. Proszę o modlitwę osobistą każdego z nas oraz o odśpiewanie Suplikacji we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.

Ponadto zachęcam do podjęcia w tej intencji również osobistego, dobrowolnego postu w każdą środę Wielkiego Postu. Wielu z Was, Siostry i Bracia, praktykuje taki post. Jednakże obecna sytuacja domaga się od nas szczególnych postaw. W związku z tym proszę wszystkich o rozważenie mojej zachęty.

Podjęty post może mieć charakter ilościowy czy jakościowy, także o chlebie i wodzie. Niech ofiara, którą złożymy przyczyni się do duchowego odrodzenia.

Ponadto można sporządzić listę osób podejmujących się takiego postu, która pozostanie w parafii jako znak tego czasu.

+Janusz Stepnowski
Wasz Biskup

Łomża, dnia 11 marca 2020 r.
N. 218/B/2020

 
 

Autor M. Sz.

2020-03-11

Więcej informacji z tej kategorii