Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Bóg, który rozpoczął w was to dobre dzieło, sam tego dokona – srebrny jubileusz kapłaństwa [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W kapłaństwie posługują już 25 lat. Dzisiaj w katedrze łomżyńskiej, podczas uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z udziałem biskupa Tadeusza Bronakowskiego i gospodarza miejsca ks. Mariana Mieczkowskiego dziękowali Bogu za dar powołania i łaskę posługiwania.

To było wyjątkowe dziękczynienie. Kiedy dwadzieścia pięć lat temu przyjmowali w wypełnionej do ostatniego miejsca łomżyńskiej katedrze święcenia prezbiteratu pewnie nie myśleli o tym, że srebrny jubileusz przyjdzie im obchodzić w prawie pustej świątyni.

We wprowadzeniu do mszy świętej biskup Janusz przypomniał, że przede wszystkim jest to czas dziękczynienia za łaskę powołania ale też za lata kapłańskiej posługi na rożnych drogach kapłańskiego powołania.

W homilii pasterz diecezji przypomniał, że prezbiterzy powołani są do tego by głosić Słowo Boże, które jak może się wydawać trafia na dość ciężki grunt lub, że te słowo nie wyda żadnego owocu. Może nieraz brakuje nam ufności ale po latach możemy spotkać kogoś komu głęboko w sercu utkwiły nasze słowa i te słowa zmieniły czyjeś życie – mówił bp Janusz.

Zwrócił też uwagę, iż modlitwa to nie jest naginanie woli Bożej do naszej woli, ale odkrywaniem woli Bożej w naszym życiu. Przestrzegał przed wypełnianiem własnej woli również w posłudze kapłańskiej. Zachęcał do odkrywania Boga w konkretnej sytuacji mojego życia i posługiwania.

Po homilii kapłani jubilaci odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Duchowni potwierdzili w obecności pasterza diecezji, że nadal chcą między innymi pobożnie z wiarą odprawiać misteria Chrystusa, pilnie i mądrze spełniać posługę Słowa oraz naśladować przykład Chrystusa Dobrego Pasterza.

W trakcie modlitwy wiernych jubilaci nie zapomnieli w modlitwie o swoich rodzicach, szczególnie zaś w dniu matki o swoich mamach, dla żywych modlili się o błogosławieństwo, a dla zmarłych o życie wieczne.

Na zakończenie życzenia i podziękowania jubilatom złożył proboszcz parafii katedralnej, ks. Marian Mieczkowski.

W imieniu jubilatów głos zabrał ks. Krzysztof Karwowski, który podziękował za wspólne dziękczynienie i przypomniał słowa bpa Edwarda Samsela, który na zakończenie jednego z wykładów w seminarium, dla dodania odwagi młodym alumnom powiedział, że Bóg, który rozpoczął w was to dobre dzieło, sam tego dokona. Słowa te znalazły się również na jubileuszowym obrazku

Na zakończenie życzenia i podziękowania jubilatom złożył proboszcz parafii katedralnej, ks. Marian Mieczkowski.

Sakrament święceń kapłańskich w 1995 roku przyjęli: śp. ks. Sławomir Banach, ks. Mirosław Brzeziński, ks. Włodzimierz Gałązka, ks. Waldemar Grzeszczuk, ks. Sławomir Idźkowski, ks. Krzysztof Karwowski, ks. Krzysztof Konopka, ks. Roman Łempicki, ks. Cezary Naumowicz, ks. Jacek Rudziewicz, ks. Kazimierz Rynkiewicz, śp. ks. Mariusz Stawierej, śp. ks. Artur Sutuła, ks. Sławomir Śledziewski, ks. Robert Ugniewski, ks. Mariusz Zaraś, ks. Roman Zaręba, ks. Karol Żochowski

Joanna Ekstowicz

[nggallery id=3966]

[related limit=”5″]

Autor J. E.

2020-05-26

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....