Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czyżew: Droga biegnąca przez centrum coraz bliżej remontu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mieszkańcy Czyżewa są o krok od cieszenia się z wyremontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 690, która przebiega przez to miasto. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Czyżewie podpisana została umowa na dokumentację techniczną na wykonanie tej inwestycji.

Zadowolenia z planów nie ukrywa burmistrz miasta, Anna Bogucka:

– To jest bardzo ważna droga. To jest główna ulica biegnąca przez cały Czyżew. Łącząca właśnie wiele instytucji, łącząca stację. Tutaj jest duży ruch zarówno samochodów, ale także pieszych. Rowerzystów coraz częściej jeździ po tej drodze i ważne jest by była zbudowana tak, żeby była bezpieczna dla wszystkich użytkowników drogi.

      2022-05-17 Anna Bogucka o remoncie drogi

O szczegółach technicznych mówi Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:

– To jest ponad 3 kilometry 300 metrów. Z wyłączeniem tego odcinka, gdzie PKP będzie realizowało wiadukt nad torami relacji Warszawa-Białystok. W większej części będzie przebiegać przez teren miejski, także teren trudny, kolizyjny z sieciami. Także będzie wymagał sporo uzgodnień i ustaleń na tym terenie.

      20232-05-17 Mariusz Nahajewski o remoncie drogi

Koszt wykonania dokumentacji to ponad milion 200 tysięcy złotych. Według planów droga miałaby zostać wyremontowana w ciągu 4-5 lat.

jt

Autor M. Sz.

2022-05-17

Więcej informacji z tej kategorii