Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: Zmarł ks. kan. Józef Żyłowski, budowniczy kościoła w Szepietowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zmarł ks. kanonik Józef Żyłowski. Budowniczy kościoła w Szepietowie miał 84 lata, z czego w kapłaństwie przeżył 58 lat.

Ksiądz Kanonik Józef Lucjan Żyłowski odszedł do Pana w dniu 26 sierpnia 2022 r. w wieku 84 lat, w kapłaństwie 58 lat. Był emerytowanym kapłanem Diecezji Łomżyńskiej, byłym proboszczem parafii i budowniczym kościoła pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 sierpnia w następującym porządku:

– o godz. 11.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem bpa Tadeusza Bronakowskiego w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Łomży, po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do kościoła parafialnego w Szepietowie;

– o godz. 14.30 wystawienie trumny z ciałem zmarłego Kapłana w kościele parafialnym w Szepietowie i modlitwa różańcowa;

– o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. kan. Józefa Lucjana Żyłowskiego zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Szepietowie.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. Księdza Józefa Lucjana Żyłowskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”

Autor M. Sz.

2022-08-26

Więcej informacji z tej kategorii