Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Radomska: Zmarł ks. prał. Adam Myszkowski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zmarł ksiądz prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu – informuje diecezja radomska. Duchowny został ciężko pobity na początku marca.

Ksiądz Myszkowski zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Po pobiciu był operowany i przez dwa tygodnie przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej łódzkiego szpitala. Nie odzyskał przytomności. Miał 69 lat.

Ksiądz Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku w Radoszycach. W 1971 roku wstąpił do seminarium w Sandomierzu. Jako kleryk odbył dwa lata służby wojskowej w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 roku. Był wikariuszem w Brzeźnicy, Jastrzębiu koło Wierzbicy i w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu. Był też kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. Od roku 2000 był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 roku otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości.

Na początku marca ksiądz Myszkowski został ciężko pobity, kiedy zamykał bramę na plebanię. Duchowny doznał wtedy poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy. Policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę, który zaatakował proboszcza. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

IAR

Hits: 0

Autor P. G.

2021-03-17

Więcej informacji z tej kategorii