Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Drozdowo: Rodzinny Piknik Patriotyczny – “Majówka u Lutosławskich”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W niedzielne popołudnie (05.05.2024 r.) w Dworze Lutosławskich – Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się Piknik Patriotyczny z udziałem dzieci i ich rodzin w ramach Uroczystości Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nasza propozycja “Majówka u Lutosławskich”  to taki ukłon w stronę przeszłości, ponieważ w Drozdowie przed wojną odbywały się majówki. Ludzi z Łomży i okolic przyjeżdżali tutaj, aby spędzić miło czas. My chcemy, aby ta nasza majówka, ten długi weekend był przyjemny, radosny, ale również i patriotyczny. – mówi Ewa Sznejder, dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie:

      2024-05-05 Ewa Sznejder o pikniku

Dla dzieci na pewno jest to ciekawe, że ktoś wygląda zupełnie inaczej – to już zachęca do tego, aby podejść do takiego stanowiska. Mamy też patefon, który jest największą atrakcją i bardzo przyciąga. Możemy również zaproponować różne kolorowanki, wycinanki takie, jakie dzisiaj są niedostępne, to są wyszukane specjalne egzemplarze z lat 20-tych i 30-tych. – dodaje Joanna Mruk, historyk mody:

      2024-05-05 Joanna Mruk o zainteresowaniach dzieci

Atrakcji tutaj nie brakuje” – podsumowuje Maria Brodzka-Bestry, historyk sztuki:

      2024-05-05 Maria Brodzka-Bestry o atrakcjach

Na zakończenie obchodów 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaplanowany został koncert patriotyczny pt. “Wiwat Maj, Trzeci Maj” w Hali Kultury w Łomży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Autor M. D.

2024-05-05

Więcej informacji z tej kategorii