Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Druga Debata Prymasowska już w marcu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W roku 2019 Stolica Apostolska ogłosiła datę beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Odbędzie się ona w Warszawie, w niedzielę 7 czerwca 2020 roku. Po latach Kościół w Polsce i Kościół łomżyński doczekał  się wyniesienia na ołtarze syna Diecezji Łomżyńskiej.

Nasza Diecezja przygotowuje się do tego niezwykłego wydarzenia. Od Bożego Narodzenia we wszystkich parafiach odmawiana jest modlitwa o owoce beatyfikacji. Kolejnym etapem przygotowań są Debaty Prymasowskie, organizowane wspólnie przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Diecezjalną Radę Ruchów i Stowarzyszeń. Odbywają się one w Łomży w miesiącach poprzedzających uroczystości beatyfikacyjne.

Zapraszamy do udziału w Drugiej Debacie Prymasowskiej, która będzie miała miejsce w środę 11 marca 2020 roku o godz. 18.00 w Centrum Konferencyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (wejście od Placu Jana Pawła II). Debata rozpocznie się wykładem zatytułowanym “Wybrane idee pedagogiczne w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia”, który wygłosi ks. prał. prof. dr hab. Stanisław DZIEKOŃSKI, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Po wykładzie będzie czas na dyskusję.

Diecezja Łomżyńska / JE

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-02-26

Więcej informacji z tej kategorii