Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Egzaminy maturalne: Prekonsultacje dot. wymagań egzaminacyjnych. Maturzysto, zabierz głos!

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przyszłoroczni maturzyści mogą mieć wpływ na to co będzie na ich egzaminie dojrzałości. Centralna Komisja Egzaminacyjna już przygotowuje się do egzaminu w 2023 i 2024 roku. Trwają właśnie prekonsultacje dotyczące wymagań egzaminacyjnych.

Wcześniej egzaminy były tworzone na podstawie programowej. Pandemia wymusiła na nas zmiany – mówi Agnieszka Muzyk, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży:

– Wiemy, że uczniowie, za chwilę absolwenci, pobierają naukę w trybie zdalnym. Wiemy, jak z wieloma problemami różnej natury, i organizacyjnej, i związanej z realizacją przewidzianego materiału, mają do czynienia. To jest o tyle istotne, że w roku 2023 matura miała się odbywać na podstawie. Mówiliśmy o takiej nowej maturze. Jednak podjęto decyzję, że ponieważ jest to rocznik, który właściwie już na ten moment pół swojego kształcenia spędza w postaci kształcenia zdalnego, że te egzaminy odbędą się na podstawie wymagań.

      2022-01-07 Agnieszka Muzyk o prekonsultacjach dotyczących wymagań egzaminacyjnych 1

W prekonsultacjach mogą wziąć udział nie tylko nauczyciele, ale też uczniowie:

– My prosimy o to, żeby te wszystkie środowiska pisały, że tak powiem uwagi. Jesteśmy mocno zainteresowani oczywiście informacjami, które płyną od nauczycieli. Ale z całą pewnością też w sposób niezwykle poważny będą traktowane opinie, które prześlą dla nas uczniowie, którzy w tej chwili pobierają naukę. Oczekujemy na merytoryczne uwagi i opinie dotyczące propozycji wymagań egzaminacyjnych.

      2022-01-07 Agnieszka Muzyk o prekonsultacjach dotyczących wymagań egzaminacyjnych 2

Swoje uwagi można przesyłać do 10 stycznia na adres e-mail: prekonsultacje@cke.gov.pl. Propozycję wymagań znajdą państwo na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w formie rozporządzenia.

pg

Autor P. G.

2022-01-07

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 29 listopada

Słowo Życia: 29 listopada

WTOREK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Łk 10, 21-24 Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze,...