Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Ciechanowiec: Oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Władze Ciechanowca chcą w całej gminie wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne na ledowe. Inwestycja obejmie około 1200 punktów.

To pierwsza taka wymiana oświetlenia – mówi Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca:

– Od bardzo wielu lat oświetlenie jest no niestety, ale w kiepskim stanie. Konserwacja nie przynosi efektów, bo ciągle są jakieś awarie i usterki. Gmina z tego tytułu ponosi ogromne koszta. 

      2021-08-24 Eugeniusz Święcki o wymianie oświetlenia 1

Samorząd na modernizację pozyskał 900 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i funduszy europejskich:

– Ja zdaję sobie sprawę, że tych środków nie wystarczy na wymianę oświetlenia w całej gminie, ale tutaj samorząd przeznaczy środki też własne. I chciałbym, żeby w całej gminie wymienić to oświetlenie na ledowe. Włącznie z wymianą zegarów czasowych, które są niezbędne. Takich zegarów profesjonalnych do ustawienia czasowego światła w całej gminie, bo w tej chwili też to wygląda bardzo fatalnie. I też przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, bo ta stara instalacja i oświetlenie nie spełnia w pełni wymogów bezpieczeństwa. 

      2021-08-24 Eugeniusz Święcki o wymianie oświetlenia 2

Jeszcze w tym roku samorząd chce wymienić oświetlenie w ciągu dróg wojewódzkich i powiatowych. Powstanie też 17 nowych punktów oświetleń, m.in. w miejscowości Wojtkowice-Dady, gdzie do tej pory w ogóle nie było oświetlenia. A w przyszłym roku modernizacja obejmie drogi gminne i wsie.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 1,6 mln złotych.

pg

Autor P. G.

2021-08-24

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...