Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Jedwabne: Głosowanie w wyborach uzupełniających nie było konieczne

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Leszek Bargłowski nowym radnym w gminie miejskiej Jedwabne. Został on wybrany dzięki wyborom uzupełniającym, które miały miejsce wczoraj na terenie gminy. Wybory były o tyle nietypowe, że Leszek Bargłowski był jedynym kandydatem.

Jak przebiega procedura głosowania w takiej sytuacji? O tym dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, Jerzy Dołęgowski:

– Skoro jest jeden kandydat to, zgodnie z prawem wyborczym nie przeprowadza, się głosowania w tym okręgu wyborczym. Tylko w tym przypadku Miejska Komisja Wyborcza w Jedwabnem w dniu wczorajszym sporządziła protokół z wyborów można powiedzieć, że o obsadzenie mandatu radnego bez głosowania. 

      2021-07-12 Jerzy Dołęgowski o wyborach uzupełniających 1

W najbliższym czasie, bo 25 lipca zorganizowane zostaną wybory uzupełniające do rady gminy Wysokie Mazowieckie:

– Tam zostały dwa komitety wyborcze zgłoszone do Komisarza Wyborczego. Te dwa komitety zostały zarejestrowane, czyli jest dwóch kandydatów na to jedno miejsce, i tam będzie normalne głosowanie w wyborach uzupełniających.I takie głosowanie będzie trwało od godzin 7 do godziny 21 25 lipca bieżącego roku. 

      2021-07-12 Jerzy Dołęgowski o wyborach uzupełniających 2

Na wrzesień przygotowywane są wybory uzupełniające w gminie Śniadowo, gdzie wygasł mandat radnej, która zrezygnowała z bycia radną.

jt

Hits: 23

Autor P. G.

2021-07-12

Więcej informacji z tej kategorii