Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Dożynki gminne na zakończenie wakacji

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Msza święta, korowód dożynkowy, wręczenie medali oraz występy zespołów muzycznych – tak prezentował się program tegorocznych dożynek gminy Kolno, które odbyły się w Borkowie. 

Dożynki rozpoczęły się o godzinie 12. mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Borkowie. Tam rolnicy podziękowali za tegoroczne żniwa, po czym oficjele, rolnicy i przybyli mieszkańcy przeszli w korowodzie na boisko przy Szkole Podstawowej. Tam miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości, podzielenie się dożynkowym chlebem oraz koncerty zespołów muzycznych.

Jest co świętowaćmówi wójty gminy Kolno, Józef WiśniewskiZwłaszcza, że mamy nieodparte wrażenie, że podtrzymywanie tej tradycji, jaką są dożynki, jest dobrym powodem. My hołdujemy tym tradycjom, jak i tym patriotycznym. Dzisiejsze święto ma wymiar o tyle ważny, że nasza gmina jest gminą typowo rolniczą, gdzie nasi mieszkańcy utrzymują się z produkcji rolnej. Wobec tego to święto jest dla nich bardzo ważne i bardzo istotne.

W trakcie dożynek miało miejsce wręczenie medali dla najlepszych rolników. Jednym z odznaczonych został sołtys wsi Wykowo, Andrzej Zduńczyk:

Zaskoczyło mnie to wyróżnienie, bo dopiero pierwszą kadencję jestem sołtysem i zostałem tak doceniony za swoją pracę. Jednak sołtys coś znaczy i jakoś udaje mi się zjednoczyć mieszkańców. Możemy razem podejmować różne działania.Tak jak była ta akcja szycia maseczek, czy też innych wydarzeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

jt

Hits: 278

Autor J. T.

2021-08-29

Więcej informacji z tej kategorii