Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Gmina nie ma miejsc na przyjęcie uchodźców. „Nie spełniają wymogów”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Skoro inne samorządy nie posiadają miejsc na przyjęcie uchodźców, to również i nasze nie spełniają standardów – mówił na naszej antenie wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.

Gmina początkowo wskazała, że posiada 10 miejsc. Jednak po kolejnej analizie samorząd odpowiedział wojewodzie, że żadne miejsce nie spełnia wymogów socjalno-bytowych

Widzieliśmy, że inne samorządy nie zgłosiły miejsc do przyjęcia uchodźców, ponieważ uważały, że nie mają takich, które by spełniały wymogi socjalno-bytowe. Wobec tego my również po analizie doszliśmy do wniosku, że skoro inne samorządy nie posiadają takich miejsc, to również i nasze miejsca oferowane w świetlicach nie spełniają kryteriów – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski

      2024-07-10 Józef Wiśniewski

W przypadku Ukraińców, którzy uciekali przed wojną, gmina wyznaczyła takie miejsca w świetlicy. Pozwalały one na tymczasowe zatrzymanie.

My nie mamy mieszkań komunalnych. Naprawdę te miejsca nie są dostosowane do dłuższego pobytu dla osób, które są uchodźcami – mówi wójt.

      2024-07-10 Józef Wiśniewski o miejscach dla uchodźców

Przypomnijmy, że wojewoda podlaski wystosował list do podlaskich samorządów, w którym prosi o wskazanie miejsc na ewentualne zakwaterowanie uchodźców. Łomża, podobnie jak gmina Kolno, odpowiedziała, że takich miejsc nie posiada.

Autor B. Ś.

2024-07-10

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...