Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łomża: Mieszkańców dowozi PKS Nova

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nie będzie MPKów, będą PKSy. Spółka PKS Nova świadczy od stycznia usługi komunikacyjne na terenie gminy Łomża.

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Łomża i umową z PKS Nova autobusy tej spółki wyjadą na trasy do Pniewa, Czaplic i Jednaczewa, które dotychczas obsługiwały autobusy MPK linii nr 4 i 12. Autobusy na linię do Pniewa pojawiły się już dzisiaj (4 stycznia), a na liniach do Czaplic i Jednaczewa mają pojawić się po feriach szkolnych.

O szczegółach wójt gminy, Piotr Kłys:

– Zależało nam, aby poziom usług jaki zapewni nowy przewoźnik był porównywalny z tym, który dotychczas oferowały autobusy MPK, dlatego liczba kursów i godziny odjazdów autobusów będą podobne do tych dotychczasowych – mówi Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża. – Także ceny biletów jednorazowych będą na poziomie cen dotychczasowych w autobusach MPK, a ceny biletów miesięcznych będą o 5 zł niższe niż dotychczas.

Stosowne informacje dotyczące kursowania będą dostępne na stronie internetowej oraz facebookowej gminy. Plakaty informacyjne zostaną także rozwieszone na przystankach autobusowych na terenie gminy.

W przypadku linii nr 9, która prowadziła przez Kupiski do Nowogrodu i dalej do Zbójnej, samorządy gmin wspólnie wystąpiły do Starosty Łomżyńskiego o organizację usługi w zakresie transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na tej trasie. Starosta Łomżyński podjął się organizacji tych linii i także on pozyskał już dofinansowanie z Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Również na tej trasie będą jeździć autobusy PKS Nova, a rozkład jazdy będzie porównywalny z dotychczasowym MPK.

jt/UG Łomża

Hits: 1

Autor P. G.

2021-01-04

Więcej informacji z tej kategorii