Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łyse: Trzy jednostki OSP ze wsparciem finansowym

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Łyse dostały dofinansowanie na sprzęt ratowniczo-gaśniczy, modernizacje i remonty strażnic.

Łączna kwota wsparcia to 45 tysięcy złotych.
O realizacji celów jednostek mówi Wójt gminy Łyse, Grzegorz Fabiszewski:

Te cele, które zaplanowali sobie strażacy z Łysych, z Lipnik i z Łączek na pewno zrealizują przy wsparciu samorządu gminy, bo samorząd gminy ma w obowiązku utrzymywanie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wójt dodaje, że wparcie jednostek straży pożarnych jest bardzo istotne:

-My wspieramy strażaków jak możemy i myślę, że strażacy są wyposażeni dość dobrze, ale każde pieniądze są potrzebne, bo sprzęt oczywiście niszczy się, sprzęt się niszczy, sprzęt się starzeje, a strażacy muszą być gotowi w każdej chwili do wyjazdu i służyć nam pomocą, żebyśmy się czuli bezpiecznie na terenie gminy.

Jednostki otrzymały wsparcie między innymi z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor wordpress

2023-07-27

Więcej informacji z tej kategorii

Radio Nadzieja Odtwarzanie zatrzymane