Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Rzekuń: Postępowanie w sprawie wójta umorzone

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła postępowanie przeciwko Bartoszowi Podolakowi, wójtowi gminy Rzekuń. Sprawa dotyczy rzekomego przyjęcia łapówki w czasie kiedy samorządowiec był dyrektorem Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

Bartosz Podolak od początku zapewniał, że nigdy nie przyjął żadnej łapówki:

– Złożyłem bardzo obszerne wyjaśnienia. Zależy mi na dogłębnym i całościowym wyjaśnieniu tej nieprzyjemnej dla mnie sprawy. Chcę mocno podkreślić, że nigdy nie przyjąłem żadnej korzyści majątkowej, ani w czasie bycia dyrektorem CK-BiS w Lelisie, ani gdy zostałem wójtem gminy Rzekuń. Piastowanie wysokiego stanowiska wiąże się z dużą odpowiedzialnością i nierzadko nagonką. Informowałem już Państwa o mojej walce z internetowym hejtem. Niestety pomówienia i oskarżenia trwają dalej.
14 czerwca br. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyło postępowanie przeciwko wójtowi:

– Pan prokurator stwierdził, że postępowanie zostaje umorzone wobec niepopełnienia przeze mnie zarzucanego mi czynu. Cieszę się z pozytywnego rozstrzygnięcia tej sprawy – czytamy w krótkim oświadczeniu wydanym przez samorządowca.

Przypomnijmy, że 21 stycznia br. samorządowiec został zatrzymany przez Centralne Biura Antykorupcyjne. Miał on przyjąć 10 tys. zł korzyści majątkowej. Śledczy ustalili wtedy, że pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za zlecenie wykonania remontu pomieszczeń CK-BiS w Lelisie.

W rozmowie z reporterem Radia Nadzieja wójt Gminy Rzekuń zwrócił uwagę, że zarówno on jak i urzędnicy doświadczają pewnego rodzaju nękania:

      2021-06-23 Bartosz Podolak o nękaniu urzędników

Samorządowiec jest w trakcie konsultacji z prawnikami jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte wobec osób atakujących Urząd Gminy.

pg/mś

Hits: 12

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii