Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Sokoły: Fragment DW671 otwarty po remoncie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 671 został dziś uroczyście oddany do użytku. To odcinek od wyremontowanej drogi od strony Jeżewa do skrzyżowania ze wsią Czajki w gminie Sokoły.

Wagę inwestycji podkreśla członek zarządu województwa podlaskiego, Marek Malinowski:

– Dwa kilometry bardzo ważnej drogi. Tutaj chcę od razu powiedzieć, że ta droga jest i będzie kontynuowana. Zostało jeszcze około sześć kilometrów tej drogi i myślę, że właśnie Jeżewo z Sokołami w następnych latach dobrą drogą, która będzie miała dobry komfort jazdy, ale też wpłynie na bezpieczeństwo tych, co będą jej używać, będziemy to kontynuować. 

      2021-11-08 Marek Malinowski o remoncie DW671

To dla nas bardzo ważna droga, która łączy nas z drogą S8 – mówił wójt gminy Sokoły, Józef Zajkowski:

– Ten odcinek szczególnie był bardzo niebezpieczny. To jest taki łuk, na którym zginęło co najmniej kilka osób. On był niewyprofilowany. Jak się jechało wozem, nie było prędkości to nie miało znaczenia. A on był prosty i młodzi ludzie jechali i zginęli w wypadku śmiertelnym, także bardzo się cieszymy, że ten odcinek drogi, dwa kilometry dokładnie, dzisiaj zostaje oddany. Poszerzony, piękne pobocze. Cieszymy się bardzo, bo to jest bardzo ważna droga. Widzimy nawet po ruchu, jak ona jest istotna. 

      2021-11-08 Józef Zajkowski o remoncie DW671

Wartość wojewódzkiej inwestycji to ponad milion 250 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy to wkład gminy Sokoły.

jt

 

Autor M. Sz.

2021-11-08

Więcej informacji z tej kategorii