Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Sokoły: Szkoła w Bruszewie do likwidacji? Jest decyzja radnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rada Gminy Sokoły podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Bruszewie. Uchwałę podjęto przy 9 głosach za, 4 przeciw i 2 wstrzymujących się.

Szkoła w Bruszewie jest jedną z dwóch prowadzonych przez samorząd, a decyzja o zamiarze jej likwidacji jest związana z liczbą dzieci w szkole. W placówce uczy się aktualnie 31 uczniów w klasach 1-8, a 20 dzieci jest w oddziale przedszkolnym:

– W ostatnich latach 27 dzieciaków z obwodu szkolnego w szkoły Bruszewo zdecydowały o przejściu do szkoły w Sokołach. Oczywiście ten temat szczególnie wybrzmiał pod koniec roku, kiedy zorientowaliśmy się, że ta szkoła prowadzona przez gminę, mówię tutaj konkretnie o szkole podstawowej 1-8, szczególnie 1 września będzie mniej dzieci, jak w szkole która jest prowadzona przez stowarzyszenie. Mówię o Kowalewszczyźnie.

      2022-02-09 Józef Zajkowski o likwidacji szkoły w Bruszewie 1

Mówił w trakcie sesji wójt gminy Sokoły, Józef Zajkowski. Samorządowiec podkreślał, że jest to trudna decyzja:

– Ja zdaję sobie sprawę, że to jest ileś lat pracy, za co jestem wdzięczny pani dyrektor, nauczycielom, wszystkim którzy się angażowali, ale o tym rozmawialiśmy tutaj na tych komisjach, że i sytuacja podobna była i Truskolasy, i w Raciborach ostatnio, ale i Dworaki, i Perki. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Nikt nie robi tutaj tego na złość.

      2022-02-09 Józef Zajkowski o likwidacji szkoły w Bruszewie 2

Wczorajsza decyzja radnych nie jest wiążąca, bo do samej likwidacji szkoły jeszcze długa droga. Tym niemniej uczniowie z Bruszewa mieliby mieć zapewnione kontynuowanie nauki w szkole podstawowej w Sokołach.

jt

Autor M. Sz.

2022-02-09

Więcej informacji z tej kategorii